f6c5a260-6af0-4ee4-8197-bbcf87a43c5a

8e758ddf-a4a9-4e43-9364-89bc1ae8cbdc

Mistrovství světa v Glasgow XCM - maratón!!!

Vrchol sezóny a tolik očekávaný spojený světový šampionát ve Skotsku má za sebou několik disciplín včetně našeho maratónu.
V nominaci jsme měli hned tři závodníky Marka Rauchfusse a Jaromíra Skálu s elitní ženou Karlou Löffelmann. Trať dlouhá 96km s převýšením 3200m byla pořádnou porcí v očekávaném počasí.
Největší nadějí v závodě byl jednoznačně Marek Rauchfuss, který letos dokázal fantasticky časovat formu a připravit se na naše všechny mistrovské závody. Má stříbro z maratónu, zlato z cross country a čerstvě z gravelu.
Marek šel do závodu s velkou chutí a tak je určitě zklamání, že i přes bojovný výkon závod nedokončil. V prvním měřeném mezičase pracoval v první skupině se ztrátou několika vteřin na čelo a pořadí v top 25 bylo velice slušnou pozicí. Pak přišel bohužel smolný moment, kdy se Marek zamotal do pádu a hned o několik chvilek později řešil defekt kola. Marná snaha zlikvidovat ztrátu a asi i zklamaní z průběhu Marka vyřadilo. Díky vítězství v cross country bude mít možnost vše odčinit už ve středu, kde se stane posilou naší štafety v závode XCO. Velkou motivaci bude mít i ve velice sledovaném cross country jednotlivců, kde se nominoval na poslední chvilku a může jen překvapit.

Velká radost byla z výkonu Jaromíra Skály, který po 4h závodu figuroval na fantastickém 19 místě se ztrátou kolem 5min na vedoucího závodníka. Pro našeho mladíčka:) to byl velice pozitivní výkon a průběh byl úžasný. Jaromír strojovým tempem dostihl druhou skupinu, kde byla hvězdná sestava jmen. Bohužel délka závodu byla nad jeho síly a v posledním kopci přišla mega krize kde se mu podařilo „ nakoupit" téměř 20minut. „ neviděl jsem na svoje přední kolo" komentoval Jarda v cíli svůj pochod posledním stoupáním. Jaromír se propadl, ale potvrdil, že v sobě má potenciál růstu.

V závodě žen na stejné trati se Karla od startu pohybovala kolem 20.místa a v průběhu celého závodu si pozici udržela a dojela na 21.místě. Určitě si přála lépe, ale takto dlouhý závod nejela a celá sezóna je pro ni poznáváním maratónských tratí a transformací z kratších závodů cross country.
Poklonu a gratulaci zaslouží Martin Stošek, který pro českou výpravu vybojoval stříbrnou medaili.

Bartůněk druhý na Hostýnské 50 !!

Další z party zůstal osamocený doma a představil se na Hostýnské 50. Marek prohrál těsně ve spurtu a bere stříbro.